Edukacinės priemonės mokytojams
2024-01-23
Edukacinės priemonės mokytojams

2023 m. gruodžio 29 d. A. Kačanausko muzikos mokyklos mokytojams buvo suorganizuota edukacinė priemonė. Stebėjo A. Cholinos šokio spektaklį "Jaunystė".

2024 m. sausio 21 d. mokyklos mokytojai lankėsi Kėdainių - Panevėžio krašte.

"Menas, kuris nepalieka abejingų. Tai apie Anželikos Cholinos naująjį šokio spektaklį "Jaunystė".  Spektaklis sukurtas iš 38 scenų, kuriose šokio kalba pasakojamos šešių šeimų – 10 suaugusiųjų ir 11 vaikų - šiuolaikiškos šeimyninio gyvenimo dramos, sukurtos pačios režisierės,  nesiremiant jokiais literatūros kūriniais. "Spektaklio pagrindą sudaro pastebėtos patirtys. O pats kūrinys yra tarsi žvilgsnis į tėvų ir vaikų santykius, bet ne mano dabartinės, suaugusios, o tos mergaitės, kuri kažkada buvo vaikas, akimis" ( iš A. Cholinos interviu ). Choreografė taip pat rėmėsi laiškais, kuriuos jai anonimiškai parašė spektaklyje šokantys jaunieji artistai. Spektaklyje skambėjo įstabi J. S. Bacho muzika ir persipynė net penki šokio stiliai: klasikinis ir neoklasikinis baletas, šiuolaikinis šokis, gatvės šokiai ( breikas ) ir stepas.

Mokytoja Ramutė Štreimikytė.

2024 m. sausio 21 d. mokyklos mokytojai lankėsi Kėdainių - Panevėžio krašte. Išvykos  pagrindiniai tikslai buvo du. Pirmasis: susipažinti su unikalaus, tačiau mažiau pažįstamo dievdirbio Vinco Svirskio (1835-1916) kūryba. Kelionės metu aptarėme jo biografijos faktus, žvalgėme vietas, kuriomis vaikščiojo talentingasis "gražiadarbis" kryždirbys. Kėdainių krašto muziejuje matėme jo skulptūrinius kryžius, koplytstulpius.
Antrasis tikslas - Panevėžio muzikiniame teatre išgirsti ir pamatyti B. Kutavičiaus operą- poemą "Strazdas žalias paukštis". Tai apie kitą Lietuvos svajotoją, turtingos sielos poetą - kunigą Antaną Strazdą (1765-1833).
Be abejo, yra ir trečias  kelionės herojus, išskirtinių  opusų kūrėjas - kompozitorius Bronius Kutavičius. Apie jį taip pat kalbėta. O ir jo gimtinė yra netoli Panevėžio - Molainių kaimas.
Diena padovanojo  naujus patyrimus ir žinias.

Mokytoja Birutė Landsbergytė