Suskambo naujasis mokyklos fortepijonas...
2019-11-16
Suskambo naujasis mokyklos fortepijonas...

Lapkričio 12 d. mūsų muzikos mokyklos salėje įvyko J.Gruodžio konservatorijos moksleivio Simono Mikniaus koncertas. Fortepijono specialybės Simonas mokosi pas mokytoją Motiejų Bazarą.

Klausytojų dėmesiui atlikėjas pateikė labai įdomią programą. Skambėjo J.S.Bach’o, F.Mendelssohn’o, F.Chopin’o, F.Liszt’o, L.Einaudi,  J.Gruodžio kūriniai. Pristatydamas kūrinius, mokytojas M.Bazaras pebrėžė, kad koncerte vyrauja varpų motyvas. Labai įdomu buvo išgirsti galingus J.Gruodžio, F.Chopin’o varpų dūžius ir mažą F.Liszt’o varpelį (,,La Campanella”). Pianistas sužavėjo savo jaunatvišku polėkiu. Puikia atlikimo technika.

Šis renginys turėjo ir dar vieną tikslą. Tai buvo pirmas viešas koncertas naujuoju mokyklos fortepijonu. Visa mokytojų bendruomenė labai tuo džiaugiasi ir didžiuojasi! Po koncerto fortepijono skyriaus vedėja R. Juknevičienė pasakė gražią frazę: ,,dabar mūsų fortepijonas jau ,,pakrikštytas”...

O kad instrumentas yra puikus, netruko pastebėti ir mūsų mokyklos mokiniai. Na, kad puikiai apie fortepijoną atsiliepia vyresnieji, tai suprantama. Jiems yra tekę groti įvairiais instrumentais ir jie jau gali vertinti skambesį, bei klaviatūros lygumą. Bet kuomet tik pradedantis mokytis muzikos vaikas pasako:
,,šis instrumentas tartum pats dainuoja”, tai tikrai neblogas įvertinimas.

Aišku, joks instrumentas neskambės ir ,,nedainuos”, jeigu bus prastas atlikėjas.Tad manau, kad Simonas padarė viską, kad ta neįgudusi mažo mokinuko ausytė sugebėjo išgirsti puikų instrumento skambesį.

Fortepijono mokytoja R.Kigienė

 

Nuorodos