Henrio Perselio kūrinių koncertas
2019-12-19
Henrio Perselio kūrinių koncertas

Gruodžio 12 dieną M. Žilinsko dailės galerijoje Kauno A. Kačanausko muzikos mokyklos mokiniai surengė Henrio Perselio kūrinių koncertą, skirtą šio anglų baroko kompozitoriaus 360- ųjų gimimo metinių paminėjimui (Henry Purcell 1659-1695).

Šimtmečius skaičiuojanti muzika skambėjo tarp šimtamečių dailės kūrinių. Aplinka padėjo kurti ypatingą nuotaiką ir pajusti senosios muzikos dvasią.

Klausytojai koncerte išgirdo H. Perselio dainas, fragmentus iš žymiausio kompozitoriaus kūrinio - vienintelės anglų baroko operos „Didonė ir Enėjas“, taip pat skambėjo trimitu, fleita, smuiku, violončele, gitara, fortepijonu atliekama muzika.Mokinius koncertui paruošė mokytojai R. Kukulskis, I. Štaraitienė, V.Vonžodaitė, A. Krištaponienė, A. Norvaišas, Z. Juciuvienė, G. Virbickienė. Mokiniams talkino koncertmeisterės A. Tilindytė, Z. Kučinskaitė, D. Marcinkevičiūtė, P. Galinienė.

Renginio orgnizatorės Zita Juciuvienė ie Giedrė Virbickienė apžvelgė žymaus baroko kūrėjo gyvenimo kelią, svarbiausias kūrybos sritis. Na, o klausytojai turėjo progą susipažinti su šio savo laikmečiu buvusio labai populiaraus kompozitoriaus muzika- jos grožiu ir subtilumu, švelnumu ir melancholija, grakštumu ir džiugesiu.

Tikimės, kad XXI- ojo amžiaus vaikams, jautriai atliekantiems šio autoriaus kūrinius, visą rudenį gilinusiems žinias apie H. Perselio muziką ir jos interpretaciją, liks gražių prisiminimų apie šį renginį.

Z. Juciuvienė
G. Virbickienė