IX jaunųjų virtuozų konkursas "PRESTO CON ANIMA"
2019-03-27
IX jaunųjų virtuozų konkursas "PRESTO CON ANIMA"

Vasario 27d. jau devintą kartą ,,greitai su judėjimu” ( ,,Presto con anima” ) mūsų mokykloje pralėkė jaunųjų virtuozų konkursas. Jame pasirodė visas būrys šaunių, drąsių atlikėjų, išdrįsusių pademonstruoti savo techniką viešam žiūrovų ir komisijos ,,teismui”.

Šiais metais visi dalyviai turėjo pagroti po vieną konstruktyvų, virtuozinį etiudą. Ir tai, reikia pripažinti, mokiniams vis dažniau tampa nemažu iššūkiu. Viena yra pagroti etiudą klasėje, be klaidų, patogiam tempe. O štai grojant konkurse, reikalavimai jau žymiai aukštesni. Bėglūs pirštukai (lyg ir kasdien juos treniruojam, bet štai ima, ,,užsispiria” ir nustoja bėgti pačioje svarbiausioje vietoje), laisvos rankutės (viskas būna puiku etiudo pradžioje, bet į galą jos pavargsta, o toliau groti reikia ), dinaminis planas (tai turbūt vienas lengvesnių reikalavimų, žinoma, jei ,,pirštukai” dar neužsispyrę ir rankutės neįsiveržę ), jaudulys ( kas su juo susitvarko, visada laimi ). Tie, kam pasisekė įgyvendinti šiuos reikalavimus, ir tapo nugalėtojais. ,,Etiudus nugalėjo” ir tie mokiniai, kuriems gal nelabai sekėsi scenoje, bet klasėje ar namuose bent kartą pavyko viską atlikti puikiai.
        Džiaugiamės ir sveikinam visus dalyvius ir juos paruošusius mokytojus.

Mokytoja metodininkė R.Kigienė