VI – tasis respublikinis papildomo muzikos instrumento ( fortepijono ) dalyko mokinių konkursas „Su šypsena“
2020-03-07

Kovo 7-ą dieną, jau šeštą kartą pavasarinis vėjo gūsis į Kauno A.Kačanausko muzikos mokyklą atnešė respublikinį papildomo muzikos instrumento ( fortepijono ) mokinių konkursą ,,Su šypsena”. Labai džiaugiamės sulaukę dalyvių iš Klaipėdos J.Kačinsko muzikos mokyklos, Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos. Taip pat dalyvavo gausus muzikantų būrys iš Kauno: J.Gruodžio konservatorijos, J.Naujalio muzikos gimnazijos, I-osios muzikos mokyklos, berniukų chorinio dainavimo mokyklos ,,Varpelis”, Sakralinės muzikos mokyklos, M.Petrausko muzikos mokyklos ir A.Kačanausko muzikos mokyklos.

Šiais metais vertinimo komisijoje dirbo mokytoja ekspertė Neringa Dainelytė ( Kauno I-moji muzikos mokykla ), mokytojos metodininkės Ilona Pakėnienė  ir Rita Kigienė ( Kauno A.Kačanausko muzikos mokykla ).

Kaip žinia, šiame konkurse dalyvauja mokiniai, kuriems fortepijonas nėra pagrindinis instrumentas. Būtent tai ir tapo vienu iš kriterijų, vertinant atlikėjų pasirodymus. Smagu buvo girdėti, kaip puikiai jaunieji instrumentalistai ar vokalistai valdė instrumentų karalių-fortepijoną. O konkursas-tai lenktynės ir jose visi laimėti negali. Vieniems jaudulį pavyko nugalėti, kiti ne taip puikiai susitvarkė su šia užduotimi. Bet visi, kas dalyvavo, buvo verti daugybės aplodismentų. Ir komisija tikrai geranoriškai juos įvertino.

Ir pabaigai. Jau pats konkurso pavadinimas ,,Su šypsena” nusako pagrindinę renginio idėją-džiaugsmą muzikuoti. Smagu, kai nuoširdi šypsena nušviečia grojančio vaiko veidą. Bet būna gera ir tada, kai šypsena ir pasitenkinimo jausmas užpildo atlikėjo vidų. Kuomet gali pasidžiaugti puikiai atlikta muzikine fraze ar virtuoziniu pasažu.

Aš manau, kad visi, kas rimtai mokosi muzikos, sutiks su manimi, kad iki muzikavimo ,,su šypsena” yra ilgas mokymosi etapas ,,be šypsenos”. Ir nereikia jo bijoti! Juk niekas pasaulyje neatsitinka savaime. Visi mes puikiai žinome, kad tik pastovus darbas leidžia  gerai jaustis  prie instrumento ir suteikia pasitenkinimo jausmą muzikuojant.

Tad linkiu vaikams ir tėveliams nebijoti muzikavimo valandų ,,be šypsenos”, kantriai dirbti. O po dviejų metų paaugusiems ir patobulėjusiems vėl sudalyvauti šiame nuotaikingame konkurse su šypsenom veiduose ir jautriose muzikantų širdelėse.

Rita Kigienė
Kauno A.Kačanausko muzikos mokykla